IV Międzynarodowy Plener Artystyczny Stacja Kultura 2021 | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

IV Międzynarodowy Plener Artystyczny Stacja Kultura 2021

Już po raz czwarty spotkamy się w Pałacu w Siemczynie w niezachwianym przekonaniu, że i tym razem wydarzy się coś niezwykłego i niepowtarzalnego, a może nawet zaskakującego i nieoczekiwanego?

Imponujące lasy, urokliwe jeziora i rzeki, nieskalana, dzika przyroda, piękne zakątki - to tylko ułamek tego, co oferuje miejsce, w którym wspólnie spędzimy kilka dni. Po trudnym roku napięć i emocji, miejsce tak przepełnione bogatą historią,  położone w środku przepięknego Pojezierza Drawskiego, daje niesamowite warunki do  odkrywania najskrytszych zakątków własnej duszy, głębokich  przeżyć, ukojenia i wyciszenia umysłu,  zastanowienia nad własnym życiem, zwolnienia tempa i docenienia tego co mamy, a także sprzyja twórczej inspiracji. Bo to miejsce naprawdę inspiruje!

Dla miłośników sztuki i natury to nie lada gratka i wspaniała okazja do rozwinięcia własnych umiejętności i nawiązania nowych znajomości. Tu w Siemczynie corocznie spotykają się artyści z różnych stron kraju i świata, żeby w tym urokliwym miejscu pobyć ze sobą, uczyć się od siebie nawzajem, wymieniać doświadczenia, zapomnieć o codzienności i  pracować twórczo. Tu rodzą się wielkie i małe przyjaźnie.

Iście rodzinną i sympatyczną atmosferę, która pozwoli zaproszonym artystom zapomnieć o problemach ostatniego roku, zapewnią niezawodni  gospodarze tego miejsca - Państwo Andziakowie. To Oni od lat tworzą to miejsce z wielką pasją i zaangażowaniem. Przez 10 dni  będziemy tworzyć wśród pachnących łąk, zagajników, traw i kwiatów nad malowniczym stawem. Przez naszych gospodarzy będziemy rozpieszczani dobrym jedzeniem i serdeczną  troską. Tak potraktowani przeniesiemy się do świata naszej wyobraźni i damy upust twórczej fantazji i marzeniom. Powstaną nowe prace: obrazy, rzeźby, instalacje,
a wszystko po to, by uszczęśliwiać i wzruszać innych.

Aby promować i przybliżać sztukę oraz szerzyć kulturę polską, powstałe prace zaprezentujemy publiczności miast i miasteczek naszego regionu i całego województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, bo tylko dzięki Waszej pomocy merytorycznej i finansowej  takie wydarzenie kulturalne mogło stać się rzeczywistością.

Wszystkim uczestnikom pleneru życzę weny, dobrych rozmów, nowych przyjaźni
i owocnej pracy.

komisarz pleneru
Gina Malinowski
Stowarzyszenie STACJA KULTURA w Bornem Sulinowie